Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci

Drewniane zabawki – dlaczego warto się na nie decydować?

Drewniane zabawki to zdecydowanie najbardziej klasyczny wybór. Dlaczego? Ponieważ są to zabawki, które nawiązują do tradycyjnych zabawek, znanych nam z dzieciństwa. Kiedyś produkowane one były właśnie w większości z drewna. Dzięki temu mogły poszczycić się wysoką jakością i dopracowaniem wszystkich poszczególnych elementów. Takie są również te prezentowane przez nas. To doskonały wybór – zabawki drewniane na pewno posłużą Waszym dzieciom przez naprawdę długi czas.

Literki drewniane do nauki

Jednym z najciekawszych wyborów jeśli chodzi o zabawki drewniane, są właśnie literki drewniane do nauki. Dla kogo będą one idealne? Z całą pewnością dla wszystkich dzieci, które dopiero uczą się czytać i pisać. To właśnie w ich przypadku literki drewniane mogą być wręcz niezastąpione i dawać wiele możliwości. Dzięki nim o wiele szybciej przyjdzie opanowanie całego alfabetu. Drewniany alfabet dla dzieci wykonany jest niezwykle starannie. Na drewnianych kostkach, które zamontowane są na czymś na wzór liczydła, znaleźć można wypisane litery alfabetu i odpowiadające im przykłady przedmiotów, które zaczynają się na daną literę. Całość wykonana jest starannie i dokładnie, dzięki czemu prezentuje się bardzo ładnie i od razu zaciekawia. Na pewno takie literki przypadną do gustu każdemu dziecku i pochłoną go na długie godziny, a w końcu nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą kształcenia się. Literki z drewna będą również doskonałym pomysłem na prezent. Ta zabawka zachęca zarówno do czytania jak i do pisania. Dziecko będzie miało możliwość od razu ćwiczyć alfabet.

Zabawki drewniane edukacyjne dla każdego dziecka

Zabawki drewniane edukacyjne to świetne połączenie zabawy i nauki w jednym. Oprócz zestawu z literkami, jak najbardziej polecamy również kamienie drewniane z sylabami. Również i w tym przypadku jest to zabawka przeznaczona głównie dla przedszkolaków, ponieważ dzięki niej można opanować pisanie i czytanie. Na pewno warto zainwestować w nią jeszcze na długo przed tym, jak maluch pójdzie do szkoły. Kamienie drewniane są bardzo solidnie zrobione, dzięki czemu przykuwają wzrok i cieszą każdego. Sylaby znajdują się po obu stronach, a kamienie są idealnej wielkości, co sprawia, że bez trudu można je chwycić. Jednocześnie zabawka nie zajmuje wiele miejsca, a więc bez problemu można zabrać ją ze sobą wszędzie, nawet na wakacyjny wyjazd. To kolejny plus, zwłaszcza dla dzieci, które nie lubią ruszać się poza dom bez ulubionych zabawek.