Szukacie ciekawego urozmaicenia dla dzieci i atrakcji edukacyjnych dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych?

 

Poznajcie naszą propozycję warsztatów tematycznych dla grup. Są one niezależne od siebie. Można skorzystać z nich wybiórczo, w dowolnej kolejności. Wszystkie spotkania są przygotowane w taki sposób, by skorzystały z nich dzieci z różnych grup wiekowych. Wszystkie są fotografowane i filmowane. Przedszkole lub placówka szkolna oraz rodzice otrzymują materiały fotograficzno – filmowe, dzięki którym mogą obejrzeć je wspólnie z dziećmi i porozmawiać o tym, co działo się podczas warsztatów. Oto tematy naszych warsztatów:

Warsztaty Artystyczne: fotograficzno – filmowo – malarsko – muzyczne

2-godzinne spotkanie z fotografem, filmowcem, malarzem i muzykiem, na którym pokazujemy dzieciom: sprzęty, tła, lampy, rekwizyty, także w wersjach zabytkowych, poznajemy zawód artysty, próbujemy swoich sił w procesie twórczym. Na koniec przesyłamy teledysk oraz zdjęcia z naszego spotkania.

Warsztaty Multimedialne: fotograficzno – filmowe dla dzieci

1-godzinne spotkanie z zespołem fotograficzno – filmowym, na którym pokazujemy dzieciom: sprzęty, tła, lampy, rekwizyty, także w wersjach zabytkowych. Wykonujemy portrety, wywiady, odtwarzamy filmy oraz bajkę z kliszy, bawimy się mikroskopem i fotografią makro. Na koniec przesyłamy teledysk oraz zdjęcia z naszego spotkania.

Warsztaty Malarskie: dla najmłodszych i nieco starszych z przedszkoli i szkół

1,5-godzinne spotkanie z malarką, na którym dzieci tworzą obrazy, realizują kreatywne pomysły na różnych podkładach, poznają nowe techniki, pobudzają wyobraźnię i poszerzają swój warsztat twórczy. Na koniec przekazujemy teledysk oraz zdjęcia z naszego spotkania.

Warsztaty Muzyczne: zajęcia edukacyjne z instrumentami muzycznymi

1-godzinne spotkanie z instrumentami i muzyką. Każdy może spróbować zmierzyć się z instrumentami takimi jak: pianino, gitara, skrzypce, perkusja, akordeon, bębny, dzwonki, trąbka. Uczymy się o nich poprzez działanie i doświadczanie, angażując wszystkie zmysły. Próbujemy także swoich sił wokalnych z mikrofonem i nagłośnieniem. A wszystko obejrzycie na zdjęciach i w filmie, który otrzymacie po warsztatach.

Warsztaty Astronomiczne: spotkanie z kosmosem

1-godzinne spotkanie z nauką i kosmosem. A kluczem jest nauka przez zabawę i doświadczenia. Uczymy się z dziećmi w ruchu, poprzez podejmowanie różnych aktywności. Poznajemy Układ Słoneczny oraz rozpracowujemy takie zagadnienia jak grawitacja, czarna dziura.

Warsztaty Wakacyjne: rękodzieło znad morza
1-godzinne spotkanie kreatywne, podczas którego doświadczamy wakacji nad morzem i tworzymy dekoracje z nadmorskich zbiorów – zebranych specjalnie dla Was plażowych kamieni, patyków, desek i piasku.

Warsztaty Pszczelarskie – świat pszczół, pszczelarstwa
1-godzinne spotkanie dla dzieci, na którym porozmawiamy o skomplikowanym życiu i pracy pszczół, przymierzymy strój małego pszczelarza, spróbujemy świeżego miodu i przygotujemy kreatywną prace plastyczną pod okiem malarki Agi Szymańskiej.

Warsztaty Pisarskie: spotkanie z prawdziwą pisarką dla dzieci Ewą Rosolską

1-godzinne warsztaty pisarskie, na których rozmawiamy, bawimy się z dziećmi, trenując przy tym opowiadanie historii, aktywne słuchanie. Uczymy się przez zabawę, słuchowo, wzrokowo i w ruchu. Wymyślamy własną bajkę, piszemy na maszynie, przełamujemy nieśmiałość, pobudzamy kreatywność.

Zimowe warsztaty plastyczno - fotograficzne
1-godzinne warsztaty teatralne, na których dzieci tworzą zimowe prace plastyczne, poznają przy tym technikę negatywu, uczą się proporcji i cieniowania od podszewki, pod okiem malarki. Dalej próbują swoich sił na świątecznym planie zdjęciowym. Każde dziecko otrzyma swój portret w świątecznej aranżacji, a rodzice jak zawsze relację filmową i fotograficzną z naszego spotkania.

Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Zapraszamy grupy przedszkolne oraz uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych

Spotkanie odbywa się w maksymalnie 20-osobowej grupy dzieci

Nasz zespół jest 3-osobowy.

 

Dzieci uczą się przez zabawę i doświadczenie.

Z każdego spotkania warsztatowego otrzymują materiały zdjęciowe oraz zmontowany teledysk filmowy na pamiątkę.

Przedszkole zyskuje wysokiej jakości materiały fotograficzno – filmowe, które może wykorzystać w swoich działaniach marketingowych.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach są zgody rodziców na publikację materiałów zdjęciowych i fotograficznych na stronach Przedszkola oraz Organizatora.

Porozmawiajmy o szczegółach i wolnych terminach

kurs fotograficzny w studiu leszno