Warsztaty Pszczelarskie – spotkanie ze światem pszczół, smakiem miodu i pasjonatami pszczelarstwa.

Zapraszamy dzieci leszczyńskich szkół i przedszkoli na grupowe warsztaty pszczelarskie.

Podczas godzinnego spotkania:

  1. Pogadanka z pszczelarzem, warsztaty z rekwizytami
  2. Przymiarka stroju pszczelarza
  3. Degustacja miodu
  4. Prace artystyczne na temat pszczół z Agą Szymańską.

 

Tradycyjnie przygotujemy fotograficzną i filmową relację z naszego spotkania.

Proponujemy zajęcia w grupach ok. 20 osobowych.

Koszt dla dziecka to 40 zł.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach są zgody rodziców na publikację materiałów zdjęciowych i fotograficznych na stronach Przedszkola oraz Organizatora.

Porozmawiajmy o szczegółach i wolnych terminach

Pszczoły zbierają nektar i zapylają kwiaty, dzięki temu utrzymują świat w równowadze. Ich życie w ulu jest niesamowite. Widzą więcej kolorów niż my. Porozumiewają się tańcem i słuchają jednej królowej. A miód, który dzięki nim zjadamy jest pyszny.

 

Na naszych warsztatach pszczelarskich dzieci zaglądają do prawdziwego ula, przymierzają strój małego pszczelarza, używają podkurzacza. Dowiadują się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza. Malują łąkę, zbierają pyłek, sprawdzają pod mikroskopem, jak wygląda skrzydełko pszczoły i próbują miodu. Wracają do domu ze szpatułką, żeby mogły kontynuować degustację miodu. Jaka jest rola pszczół robotnic? Czy pszczoły komunikują się ze sobą poprzez taniec? Jak z bliska wyglądają więzy? Jak liczna jest pszczela rodzina? Na te i wiele innych pytań znajdujemy odpowiedzi podczas warsztatów z przedszkolakami.

 

A może zainteresuje Was także lekcja czytania z pszczołami w rolach głównych? Przećwiczcie czytanie 4 prostych słówek: pszczoła, kwiat, ul, miód razem z Panem Kartkiem, a dokładniej – naszą filmową lekcją nauki czytania dla dzieci.