Przed Waszym dzieckiem otwiera się nowy życiowy rozdział – etap szkolny? Zastanawiacie się, jak miękko przejść przez zmianę? Jak przygotować przedszkolaka do nauki w szkole podstawowej? Naszym zdaniem warto zadbać o kilka obszarów – ogólnorozwojowych i tych związanych z konkretnymi sprawnościami.

Na naszych zajęciach zwracamy uwagę na:

– wzmocnienie, by dziecko wierzyło w siebie i swoje możliwości

– otwartość entuzjazm, zaciekawienie, by edukacja i rozwój były naturalnym stylem funkcjonowania małego ucznia

– koncentracja, którą warto ćwiczyć od najmłodszych lat

– umiejętność czytania, która leży u podstaw nauki każdego przedmiotu

– liczenie i mała motoryka.

Zapraszamy dzieci przedszkolne oraz dzieci z klas 1-3 z Leszna i okolic na: indywidualne zajęcia z nauki czytania. Zabawa literami, głoskami i sylabami pozwoli oswoić się z umiejętnością płynnego czytania ze zrozumieniem i wyćwiczyć czytanie.

Pomoc nauczyciela pozwoli wypracować dobre wzorce do samodzielnej nauki i przygotować się do efektywnego stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Pomoc przy odrabianiu zadań domowych to wbrew pozorom dość złożone zagadnienie. Z jednej strony nie chcemy zadań domowych. Dzieci spędzają w szkole zbyt wiele czasu, by jeszcze zabierać im beztroskie popołudnia. Z drugiej strony czasem warto poświęcić kilka chwil, by przejrzeć materiał, zorganizować się na kolejny dzień, utrwalić to, czego dowiedziały się w szkole czy powtórzyć to, co było im trudno zapamiętać czy zrozumieć….

A gdyby odrabianie lekcji stało się pretekstem do nauki organizacji oraz odkrywania swoich zainteresowań, mocnych stron, pogłębiania pasji? Gdyby odrabianiu lekcji nadać głębszy sens i przy okazji rozpalać w naszych dzieciach entuzjazm do nauki i rozwoju?

Skoro zadania domowe są nieuniknione, zróbmy z nich coś fajnego! Do takiego właśnie odrabiania lekcji – pełnego rozmów, zainteresowań i pasji zapraszamy!

Zajęcia edukacyjne z nami to spotkania kreatywne, w których odkrywamy, zaciekawiamy, bawimy się, śmiejemy. Wierzymy, że rozwój i nauka bez presji to dobra droga dla każdego. Rozwijanie motywacji wewnętrznej, otwartości na świat, pobudzanie kreatywności, samodzielności. Te nadrzędne hasła towarzyszą wszystkim spotkaniom z dziećmi, niezależnie od tematu zajęć.

Zapraszamy Wasze dzieci na indywidualne zajęcia, w których spędzamy twórczo i kreatywnie czas, realizując zagadnienia, na których opanowaniu zależy Waszym małym uczniom. Uczymy się dynamicznie, wykorzystując różne narzędzia i pomysły. Bawimy się, nadając lekcjom przyjemny charakter. Nauka przez zabawę, edukacja bez presji – to jest nasza taktyka!

Na zajęcia z nauki czytania w Lesznie zapraszamy:

– dzieci w wieku przedszkolnym, szczególnie  4-letnie i 5-letnie

– dzieci 6-letnie, które uczęszczają do zerówek i przygotowują się do pójścia do szkoły

– dzieci 7-letnie z klas pierwszych szkół podstawowych, które potrzebują wsparcia w nauce czytania i odrabianiu zadań domowych

– dzieci 8 – 12-letnie, szukające wsparcia przy odrabianiu lekcji.

Dlaczego warto nauczyć czytać małe dziecko?

Uczmy małe dzieci czytania, by:

– opanowanie tej umiejętności wyprzedziło ich fascynację mediami

– prawidłowo stymulować rozwój funkcji poznawczych i pracę mózgu

– zaciekawić je światem i historiami, które można poznać z książek

– dać narzędzie do samodzielnej relaksacji

– ubezpieczyć dobry start w szkole.

Jak wygląda początek nauki w szkole?

Zwykle pierwsze tygodnie września wiążą się z fascynacją nowym etapem życia. Powoli ustępuje onieśmielenie. Dziecko czuje się coraz pewniej. Jest dumne z tego, że znalazło się w szkole. Nauka nie jest jeszcze obciążająca, a ewentualne braki na tle klasy jeszcze nie wybrzmiewają.

Jednak z czasem okazuje się, że wyrównanie różnic między dziećmi, które ukończyły różne przedszkola wymaga nieco więcej wysiłku. Niektórzy mają kłopoty z pisaniem, inne z rozumieniem zadań matematycznych czy płynnym czytaniem, a jeszcze inne nudzą się.

Szkoła oferuje zajęcia dodatkowe, które pomagają dzieciom doskonalić się w tych obszarach, które tego wymagają. Jednak nie zawsze to wystarcza. Dzieci wracają do domu z zadaniami domowymi, które zajmują popołudniowy czas. Nie starcza energii, by dodatkowo ćwiczyć czytanie, pisanie czy liczenie.

Rodzicom brakuje czasu, wiedzy, pomysłu, narzędzi, by ćwiczyć z dziećmi w interesujący dla dziecka sposób. Przy tym dziecko często nie jest chętne, by pracować z rodzicami. Są to naturalne zjawiska. Dlatego coraz popularniejsze stają się formy wsparcia z zewnątrz.

Nauka czytania dla dzieci w Lesznie z: Pan Kartek

Zajęcia, które proponujemy Waszym dzieciom to 2 spotkania, 0,5-godzinne w tygodniu, podczas których bawimy się literami, głoskami, sylabami, składamy pierwsze słowa i trenujemy czytanie na prostych tekstach. Stosujemy metody odpowiadające dziecku, jest to zróżnicowany i indywidualnie dobierany zestaw zabaw i aktywności, których celem jest nabycie umiejętności czytania oraz polubienie przez dziecko nauki. Korzystamy z metod sylabowych, a także glottodydaktycznych prof. Rocławskiego, o których więcej dowiecie się tu: glottodydaktyka metoda nauki czytania, pisania i liczenia

Starszym dzieciom pomagamy także w odrabianiu lekcji, odciążając rodziców, mobilizując dzieci do wykraczania poza obowiązkowe obszary, by twórczo zaopiekowały się swoimi słabszymi obszarami, oraz mocnymi, rozwijając zainteresowania i talenty.

By zapisać się na zajęcia, wystarczy zadzwonić i umówić termin pierwszego spotkania.