Doskonała zabawka edukacyjna do pokoju dziecięcego, na zajęciach logopedycznych oraz na lekcjach czytania i pisania.

Tym razem proponujemy Waszym przedszkolakom drewnianą zabawkę edukacyjną, która przygotowuje zarówno do czytania jak i pisania. Korzystamy z niej także podczas naszych zajęć edukacyjnych z nauki czytania i pisania dla przedszkolaków, na które zapraszamy Wasze dzieci z Leszna i okolic.

 

Jeśli wyobrazić sobie krok po kroku, co dziecko musi wyćwiczyć, żeby zacząć czytać i pisać, to aż trudno ogarnąć ten ogrom umiejętności. Zróbmy krótki przegląd:
– poznanie liter: małych, wielkich i pisanych, wraz ze wszystkimi polskimi znakami
– opanowanie porządku od lewej do prawej
– wyćwiczenie kresek prostych i giętych
– rozpoznawanie słuchowe głosek oraz wizualne liter
– analiza i synteza wyrazowa.

To tylko niektóre z koniecznych umiejętności, które prowadzą naszego malucha do sprawnego czytania ze zrozumieniem i przede wszystkim z przyjemnością.
Dlatego podejmowanie różnorodnych aktywności z dzieckiem w atmosferze luzu i zabawy, oswajanie z głoskami, literami, sylabami, czytaniem i pisaniem jest takie ważne.

Zachęcamy do przyjrzenia się tej drewnianej zabawce edukacyjnej, która oswaja z literami, czcionką pisaną, słowami. Zabawa nią nie generuje bałaganu. Zabawka jest także przyjazna środowisku, co dla Pana Kartka jest również ważne.

Wszystkie klocki z literkami alfabetu są solidnie i bezpiecznie przymocowane do drewnianego stelaża. Kwadratowe klocki są 2-stronne, obrotowe. Małe i duże literki są umieszczone z jednej strony, oznaczone 2 kolorami. Obrazek z podpisem – z drugiej strony. Obrazek przedstawia przykładowy przedmiot, którego nazwa rozpoczyna się daną literką. Wyjątek stanowią polskie znaki, które występują na końcu bądź w środku wyrazów.
Wyrazy są tak dobrane, by znalazły się zarówno krótkie, łatwe na początek, jak np. dom, kot, ul jak i trudniejsze ze względu na obecność „rz” – grzyb czy ze względu na długość – hulajnoga.
Obrazki oraz napisy są wyraźne, jednoznaczne i czytelne.
Zabawka umożliwia także ćwiczenie małej motoryki i zręczności, dzięki obrotowym klockom.

Drewniany alfabet dla dzieci do nauki czytania i pisania to znakomity sposób na domową naukę dla Waszych przedszkolaków. Dzięki zabawce dziecko dużo łatwiej utrwala w pamięci wygląd liter, ćwiczy spostrzegawczość, rozwija zdolność pisania, poprawia sprawności grafomotoryczne i manualne.

Zacznijcie już dziś uczyć Wasze pociechy, a jeśli nie czujecie się na siłach, skontaktujcie się z nami.

 

Cechy kolorowego alfabetu:
– zestaw tworzy drewniana ramka oraz umieszczone w niej 32 kwadraty
– jest wykonany z najwyższej jakości drewna liściastego od certyfikowanych dostawców FSC®, do malowania użyto ekologicznych farb
– dokładnie oszlifowany, przyjemny w dotyku, by sprawić radość i zapewnić bezpieczeństwo
– produkt ekologiczny
– zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji
– odpowiedni dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Zapraszamy na edukacyjne zabawy z centrum edukacyjnym Pan Kartek!

dziewczynka i zabawki drewniane do nauki czytania i pisania
alfabet drewniany do nauki czytania i pisania
drewniana zabawka edukacyjna dla dzieci
dziewczynka i drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci