Gry edukacyjne dla przedszkolaków

Gry dla przedszkolaka

Gry edukacyjne dla przedszkolaka – dlaczego gry są ważne?

Okres przedszkolny to intensywny rozwój zdolności intelektualnych dzieci. Rozwijają się wówczas zachowania społeczne, inteligencja emocjonalna czy kreatywność. Następuje dynamizacja funkcji poznawczych jak: myślenie, rozwój pamięci, mowa i skupienie uwagi. Zadaniem rodziców i opiekunów jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka. W tym zadaniu pomogą nasze gry edukacyjne dla przedszkolaka. Gry edukacyjne dla przedszkolaka to podane w przystępnej dla dziecka formie interesujące bodźce, które przykują uwagę i zainteresują. Rozwój pamięci przedszkolaka mocno powiązany jest z emocjami. Dziecko zapamiętuje łatwiej, to co zawiera odpowiedni ładunek emocjonalny. Granie w gry wywołuje nie tylko pozytywne emocje, ale również angażuje płaty mózgu odpowiedzialne nie tylko za pamięć, ale również za abstrakcyjne myślenie. Angażowanie wszystkich zmysłów sprawia, że zabawa ma nie tylko walory rozrywkowe, ale również edukacyjne.

Pankartek.pl – gry dla przedszkolaka (edukacyjne)

Gry edukacyjne są wspaniałe do nauki i zabawy w każdym wieku, ale są szczególnie ważne dla przedszkolaków. Badania wykazały, że gry są niezbędne dla zdrowego rozwoju we wczesnym dzieciństwie i poza nim. Zabawa pozwala dzieciom ćwiczyć umiejętności i zdobywać wiedzę. Pozwala im eksperymentować metodą prób i błędów i znajdować rozwiązania problemów. Gry edukacyjne dla przedszkolaka uczą też opracowywać najlepsze strategie oraz budować nową pewność siebie i umiejętności. W naszym zabieganym życiu łatwo jest zapomnieć o wartości zabawy. Często myślimy, że zabawa nie jest dobrym wykorzystaniem czasu, a dzieci powinny, zamiast tego tylko się uczyć. Nasza propozycja gier edukacyjnych świetnie łączy funkcje zabawy i edukacji i dlatego warto po nie sięgnąć.

Mądry przedszkolak – gry edukacyjne

Jednymi z naszych propozycji gier edukacyjnych dla przedszkolaka są gry, które przez zabawę wspomagają umiejętność czytania. Tego rodzaju gry to układanki obrazkowo – literowe, dzięki którym dzieci poznają litery, sylaby, wyrazy i uczą się czytać. Zabawa angażuje zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Gry wykonane są z precyzją i są wysokiej jakości. Kolorowe, kontrastowe ilustracje pomagają w nauce i ułatwiają zapamiętywanie. Nauka czytania z pomocą naszych gier edukacyjnych dla przedszkolaka ułatwia naukę i pozwala robić postępy dziecku. Układane wyrazy mogą mieć od 3 do 5 liter. Gry wykonane zostały z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Zapewnią one długą i bezpieczną zabawę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych gier dla przedszkolaka. Edukacyjne walory gier spodobają się rodzicom i dzieciom.