Gra_Sylaba_do_sylaby
Sylaba do sylaby nauki czytania dla dzieci
Gra_Sylaba_do_sylaby

Na naszych zajęciach przede wszystkim stawiamy na miłą atmosferę, różnorodność, urozmaicenie i zabawę. Nauka czytania musi być według nas przede wszystkim przyjemna. Jeśli zamierzacie jako rodzice podjąć to wyzwanie samodzielnie lub jesteście pedagogami przedszkolnymi, gorąco polecamy jedną z gier, do której często i chętnie wracamy z naszymi dziećmi na zajęciach.

Poznajcie naszą ulubioną i bardzo skuteczną w nauce czytania grę edukacyjną dla dzieci:

SYLABA DO SYLABY – gra edukacyjna dla dzieci

 

Gra edukacyjna Sylaba do sylaby, dedykowana dzieciom w wieku 4 – 8 lat to klasyczna układanka obrazkowo-sylabowa, dzięki której dzieci uczą się czytania, przechodząc od etapu rozpoznania sylab do łączenia ich w wyrazy. Zabawa z kolorowymi żetonami angażuje zmysły wzroku, słuchu oraz dotyku, dzięki czemu dziecko efektywniej radzi sobie z nowym wyzwaniem, jakim jest nauka czytania.

Metoda sylabowa ułatwia naukę czytania, ponieważ dziecko najpierw rozpoznaje cząstki wyrazu (sylaby), a dopiero potem łączy je z pozostałymi elementami, ostatecznie składając je w wyraz. To trochę jak z budowaniem domu z kilku większych elementów zamiast kilkudziesięciu drobnych – jest łatwiej. Do zabaw sylabami można zachęcać dzieci już w wieku przedszkolnym. Z taką grą nauka czytania przychodzi o wiele łatwiej.

(Anna Jankowska, pedagog, autorka blogów Tylko dla mam oraz Aktywne czytanie.)

Gra „Sylaba do sylaby” zawiera bogaty materiał wyrazowy, który podzielono od łatwiejszych 3-sylabowych wyrazów do trudniejszych 5-sylabowych, które zawierają również trudniejsze głoski języka polskiego. To zestaw idealny dla dzieci, które znają już litery i chcą przejść do kolejnego etapu nauki czytania. W najprostszym wariancie zabawy dziecko nazywa ilustracje, dzieli wyraz na sylaby, a następnie układa z nich wyraz. Warto rozpocząć zabawę, wybierając wyrazy rozpoczynające się sylabą otwartą, typu: ry-ba, lo-dy. W trudniejszej wersji dziecko komponuje wyrazy bez ilustracji, ale może skorzystać z podpowiedzi, jaką jest kolor tła. Zaawansowani gracze mogą bawić się wszystkimi żetonami i układać wyrazy, które podpowiada im wyobraźnia. W zestawie znajdują się 32 niebieskie żetony do układania wyrazów 2-sylabowych, 48 pomarańczowych żetonów do układania wyrazów 3-sylabowych, 64 czerwone żetony do układania wyrazów 4-sylabowych oraz instrukcja z 4 wariantami gry.

Barwne, kontrastowe ilustracje Magdaleny Popovics ułatwiają naukę czytania, a zabawa układanką pozwala utrwalić kierunek czytania od lewej strony do prawej.

Żetony zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

Zachęcamy Rodziców do podejmowania różnorodnych aktywności ze swoimi dziećmi, także o charakterze edukacyjnym, do rozwijania dziecięcej ciekawości. Można skorzystać z wielu różnorodnych zabawek, książek i możliwości i tchnąć w nie własną pomysłowość, energię, zaangażowanie i kreatywność. Powodzenia!

DANE TECHNICZNE:

Format: 21,5 x 21,5 x 5 cm

Zawartość pakietu: 144 żetony z sylabami + 48 żetonów z obrazkami + instrukcja

Jeśli chcielibyście skorzystać z naszych pomysłów na naukę czytania, wpadnijcie na kilka lekcji, zapraszamy!

sylaby karty