Nauka czytania w pokoju dziecięcym

Nauka czytania w pokoju dziecięcym

Pokój dziecka to naturalna przestrzeń, w której dzieci odpoczywają po dniu pełnym wrażeń. Jednak to nie tylko strefa relaksu, zabawy i snu, ale także otoczenie inspirujące do rozwoju i zaspokajania ciekawości.

Jak Wasze dzieci spędzają czas w swoim pokoju?

Jako rodzice, czasem towarzyszymy dzieciom podczas zabaw, czasem przyglądamy się tylko z boku. Obserwujemy, jak rozwija się w zabawie dziecięca fantazja i odpowiadamy na masę pytań. Cieszy nas, gdy dzieci stawiają sobie wyzwania, poruszają nowe tematy lub gdy dochodzi do nas prawdziwy, swobodny, szczery śmiech z dziecięcych pokojów.

Jesteśmy fanami naturalnej edukacji, swobodnego rozwoju poprzez zaciekawianie, inspirowanie, rozmowę. Literki na ścianach czy literkowe zabawki edukacyjne ewidentnie nas w tej rodzicielskiej idei wspierają. Litery alfabetu, które krzątają się gdzieś w pobliżu, niby niezauważane, ale jednak oswojone.

Świat liter w pokoju dziecka

Chcielibyśmy zainteresować Was propozycją edukacyjnych dekoracji do pokoju dziecięcego. Do tej kategorii należą kolorowe i łatwe w montażu naklejki ścienne, drewniane zabawki edukacyjne, które stanowią zarówno piękne dekoracje w pokoju dziecięcym jak i są narzędziem edukacyjnym, wspierającym naturalny rozwój dziecka.

Naklejki ścienne – literki na ścianie w dziecięcym pokoju

Projektując pokój dziecięcy warto założyć ewentualność jego przemodelowania w przyszłości, by mógł rosnąć razem z dzieckiem. Wiele mebli jest tak zaprojektowanych, by to założenie było możliwe do realizacji. Efekt uzupełniają dekoracje i dodatki do pokoju dziecięcego. Zapoznajcie się z naszą ofertą dekoracji. Dekoracje do pokoju dziecięcego to piękne dodatki oraz zabawki edukacyjne, które nie tylko zdobią, ale odgrywają niemałą rolę w nauce czytania dla dzieci.

Ozdoby do pokoju dziecięcego – otoczmy dziecko literkami

Literki na ścianę, alfabet drewniany czy plakat edukacyjny z napisami „W lesie” oraz inne nowości, która pojawiają się w naszej ofercie edukacyjnej dla dzieci – wybierzcie dodatki, które będą pasować do charakteru pokoju i inspirować maluchy.

Dekoracje, które zdobią i uczą – czyli naturalna edukacja

Jest kilka przełomowych momentów w rozwoju małych dzieci – narodziny, osiąganie samodzielności w wieku 2 lat, pójście do przedszkola lub przełom 3-latka oraz początek nauki w szkole, gdy dziecko ma 6 lat lub 7 lat. Te etapy wiążą się nie tylko ze zmianą zauważalną u dziecka, ale także ze zmianą zachodzącą w przestrzeni wokół dziecka. Jego pokój zmienia się wraz ze zmieniającymi się potrzebami. Postawmy na uniwersalne meble, które rosną razem z dzieckiem i dekoracje, które bez trudu można wymienić na adekwatne do zainteresowań i potrzeb naszych dzieci.

Zabawki edukacyjne w przestrzeni dziecka

Gdyby zastanowić się, czym jest zabawka dla dziecka, to szybko dojdziemy do wniosku, że zabawka jest narzędziem, za pomocą którego dziecko poznaje, ćwiczy, testuje, rozwija się i otwiera na świat.

Jednak w naszej kulturze przesytu i nadmiaru, warto zadbać, by otaczające nasze dziecko przedmioty były wartościowe. Dlatego stawiamy na dobre jakościowo zabawki, które dają wiele możliwości, mają charakter edukacyjny.