Zabawy literkami

W Panu Kartku uwielbiamy literysylabypierwsze słowa no i wreszcie czytanie. Lubimy czytać książki i tak spędzać czas, lubimy uczyć dzieci czytać, a potem obserwować je zadowolone i zajęte czytaniem. Zanim jednak dzieci osiągną poziom samodzielnego czytania, czeka ich kilka etapów przyswajania tej złożonej umiejętności. W tym miejscu zatrzymajmy się na jednym z pierwszych etapów – rozpoznawaniu liter i oswajaniu się z nimi.

Dziecko musi spędzić trochę czasu w zainteresowaniu, a najlepiej zaciekawieniu literkami, by zapamiętało je. Docelowo będzie musiało rozróżnić sporo wersji liter: małe litery, wielkie litery, pisane i drukowane. Dlatego uważamy za bardzo korzystne rozłożenie w czasie oswajania dziecka z literkami –  zarówno wzrokowo jak i słuchowo z głoskami.

Łączenie liter w słowa to etap późniejszy i może przebiegać w różny sposób, np. metodą sylabową czy metodą ślizgu.

Litery – naklejki ścienne i naklejki do zabawy – czyli jak możemy oswajać dziecko z literami?

Nasze propozycje liter na ścianę to pomysł na udekorowanie pokoju dziecięcego, a przy okazji oswajania dziecka z literkami. Natomiast literki w arkuszach A4 to naklejki do budowania słów, a nawet zdań. Kolorowe literki ścienne oraz te przeznaczone do zabaw plastycznych to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci tematem czytania i wprowadzenie do nauki czytania.

Litery pisane – oswajanie z czcionką pisaną

Oswajajmy dzieci z różnymi krojami liter, a także czcionką pisaną. Dzięki temu późniejsze zetknięcie się z różnymi czcionkami oraz nauka pisania nie będą tak przytłaczające dla dziecka.

Gry literowe, czyli łączenie liter w słowa

Jeśli Wasze dziecko potrafi dokonywać analizy słuchowej prostych słów, dzielić na sylaby, głoski, może pójść krok dalej i próbować składać litery w słowa. Jeśli nie, może uda się je zainteresować taką zabawą w czytanie. Dzieci chętnie podejmują różne wyzwania, są ciekawe tym, co kryje się tuż za rogiem. Rozwijajmy ich zainteresowania i poszerzajmy możliwości. Gra Litera do Litery to doskonały sposób na rozwój umiejętności syntezy literowej, świetna zabawka edukacyjna i po prostu udana zabawa dla przedszkolaka.

Nauka czytania metodą sylabową

to doskonały sposób na wprowadzenie dziecka na drogę samodzielnego czytania. Świadomość sylabowa u dzieci jest naturalną umiejętnością. Warto ją wzmacniać. Składanie pierwszych sylab w proste słowa to dla dziecka możliwość zrozumienia mechanizmu, który zaowocuje sukcesem i da dziecku satysfakcję z efektów.

Kamienie z sylabami do nauki czytania

Drewniane kamienie to nasza autorska zabawka edukacyjna, z której jesteśmy bardzo dumni. Zabawa kamieniami wzmacnia u dzieci świadomość sylabową, uczy mechanizmu łączenia poszczególnych cząstek w znajome słowa. Pierwsze słowa, które tworzą dzieci to zarazem ich pierwsze sukcesy w nauce czytania i możliwość przeskoczenia do kolejnego etapu edukacyjnego. Twórzmy sylaby i składajmy je w słowa. Bawmy się także odwrotnie – dzieląc znajome słowa na sylaby. Oswajajmy się z czytaniem nie tylko wzrokowo, ale także słuchowo. Zestaw kamieni z sylabami to wspaniały pomysł na edukacyjny prezent dla malucha.

Poznajcie nasze kamienie z sylabami do nauki czytania

Gra Sylaba do sylaby

Jeśli Wasze dzieci interesują się literami, chcą łączyć sylaby w słowa, wypróbujcie zabawę zestawem Sylaba do sylaby. To doskonały pomysł na wspólny czas przy stole, na dywanie czy na pikniku. Mądra zabawa edukacyjna i wciągająca gra do nauki czytania dla dzieci.

 

Metoda sylabowa – to sprawdzony sposób na naukę czytania dla dzieci.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Nauka przez zabawę to hasło, z którym powinniśmy iść przez całe życie, na każdym etapie edukacji, niezależnie od tego, czy jesteśmy maluchami, przedszkolakami, uczniami szkół średnich, wyższych, czy jako dorośli edukujemy się indywidualnie. Bez zabawy nie ma doświadczania i naturalnego przyswajania. Pan Kartek kieruje to hasło głównie w stronę najmłodszych. Dlatego właśnie pomoce dydaktyczne dla dzieci w naszym sklepie zdecydowanie przypadną do gustu wszystkim małym uczniom. Dzięki nim jesteśmy w stanie zdecydowanie łatwiej rozwijać podstawowe czynności, takie jak umiejętność pisania czy czytania. Nie można jednak przy tym zapominać o kreowaniu oraz rozwijaniu wszechstronnych zainteresowań. Pomoce dydaktyczne dla dzieci to nauka pod pretekstem ciekawych zagadnień i odkrywania kolejnych tajemnic świata. Przeżywajmy razem z dziećmi fascynację edukacją i pogonią za wiedzą. Bądźmy szczęśliwi i wyglądajmy wspólnie nowych przygód, może tuż za rogiem? Produkty do wydruku w pdf znajdziecie w zakładce produkty cyfrowe dla dzieci.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkola

Organizacja pracy w grupie małych dzieci wcale nie należy do prostych wyzwań. Wiedzą o tym doskonale rodzice czy nauczyciele wychowania przedszkolnego. Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkola to narzędzia idealne zarówno podczas indywidualnych jak i grupowych zajęć. Dzieci uczą się nie tylko konkretnych zagadnień czy umiejętności, ale także trenują umiejętność odnalezienia się z pedagogiem, nauczycielem, terapeutą lub w grupie rówieśników. Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkola nie tylko mają służyć do nauki podstawowych umiejętności, ale również nauczyć swoich małych podopiecznych codziennego funkcjonowania w grupie. Napiszcie do nas, jeśli macie pomysł, który chcielibyście zrealizować. Nasz grafik przygotuje projekt i przekaże Wam gotowy efekt.

Pomoce dydaktyczne do przedszkola dla różnych grup

Trudno znaleźć taki okres w życiu człowieka, w którym rozwija się szybciej niż w przedszkolu. Kilka lat edukacji przedszkolnej może pomóc naszemu dziecku rozwinąć skrzydła pod każdym względem. Z tego powodu pomoce dydaktyczne do przedszkola nie mogą być monotematyczne. Z każdym rokiem poziom trudności nieco wzrasta, ponieważ tylko w taki sposób nasze pociechy będą mogły w stanie się rozwijać. Materiały przeznaczone dla trzylatków obejmują przede wszystkim obrazki i pojedyncze literki. W następnych latach dzieci wchodzą już na wyższy poziom i czytają swoje pierwsze słowa, konstruują poprawne zdania złożone. Pomoce dydaktyczne do przedszkola są starannie dostosowane do grup wiekowych, aby dzieci rozwijały się harmonijnie.

Napiszcie do nas, jakiego produktu szukacie, przygotujemy dla Was propozycję, nawet jeśli aktualnie nie widzicie jej w naszym sklepie.

Gry dla przedszkolaka

Gry edukacyjne dla przedszkolaka – dlaczego gry są ważne?

Okres przedszkolny to intensywny rozwój zdolności intelektualnych dzieci. Rozwijają się wówczas zachowania społeczne, inteligencja emocjonalna czy kreatywność. Następuje dynamizacja funkcji poznawczych jak: myślenie, rozwój pamięci, mowa i skupienie uwagi. Zadaniem rodziców i opiekunów jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka. W tym zadaniu pomogą nasze gry edukacyjne dla przedszkolaka. Gry edukacyjne dla przedszkolaka to podane w przystępnej dla dziecka formie interesujące bodźce, które przykują uwagę i zainteresują. Rozwój pamięci przedszkolaka mocno powiązany jest z emocjami. Dziecko zapamiętuje łatwiej, to co zawiera odpowiedni ładunek emocjonalny. Granie w gry wywołuje nie tylko pozytywne emocje, ale również angażuje płaty mózgu odpowiedzialne nie tylko za pamięć, ale również za abstrakcyjne myślenie. Angażowanie wszystkich zmysłów sprawia, że zabawa ma nie tylko walory rozrywkowe, ale również edukacyjne.

Pankartek.pl – gry dla przedszkolaka (edukacyjne)

Gry edukacyjne są wspaniałe do nauki i zabawy w każdym wieku, ale są szczególnie ważne dla przedszkolaków. Badania wykazały, że gry są niezbędne dla zdrowego rozwoju we wczesnym dzieciństwie i poza nim. Zabawa pozwala dzieciom ćwiczyć umiejętności i zdobywać wiedzę. Pozwala im eksperymentować metodą prób i błędów i znajdować rozwiązania problemów. Gry edukacyjne dla przedszkolaka uczą też opracowywać najlepsze strategie oraz budować nową pewność siebie i umiejętności. W naszym zabieganym życiu łatwo jest zapomnieć o wartości zabawy. Często myślimy, że zabawa nie jest dobrym wykorzystaniem czasu, a dzieci powinny, zamiast tego tylko się uczyć. Nasza propozycja gier edukacyjnych świetnie łączy funkcje zabawy i edukacji i dlatego warto po nie sięgnąć.

Mądry przedszkolak – gry edukacyjne

Jednymi z naszych propozycji gier edukacyjnych dla przedszkolaka są gry, które przez zabawę wspomagają umiejętność czytania. Tego rodzaju gry to układanki obrazkowo – literowe, dzięki którym dzieci poznają litery, sylaby, wyrazy i uczą się czytać. Zabawa angażuje zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Gry wykonane są z precyzją i są wysokiej jakości. Kolorowe, kontrastowe ilustracje pomagają w nauce i ułatwiają zapamiętywanie. Nauka czytania z pomocą naszych gier edukacyjnych dla przedszkolaka ułatwia naukę i pozwala robić postępy dziecku. Układane wyrazy mogą mieć od 3 do 5 liter. Gry wykonane zostały z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Zapewnią one długą i bezpieczną zabawę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych gier dla przedszkolaka. Edukacyjne walory gier spodobają się rodzicom i dzieciom.

Zabawki dla dzieci 3 lata

Rodzice często mają trudności z wyborem zabawek dla trzylatków, ponieważ większość z nich nie jest pewna, jakie zabawki będą najlepsze dla dzieci w tym wieku. Nie może to dziwić. Po ukończeniu trzeciego roku życia, pociechy potrafią już sprawnie się przemieszczać, zaczynają posługiwać się prostymi zdaniami i kreują się w nich pierwsze pasje oraz zainteresowania. Znalezienie zabawki dla dzieci 3 lata, która będzie interesująca, a jednocześnie edukacyjna jest więc sporym wyzwaniem. Oto kilka naszych propozycji, które pomogą Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zabawki dla dziewczynki 3 lata

Zabawki dla trzyletnich dziewczynek to szeroka kategoria, która może obejmować niemal wszystko – od lalek po ubieranki, gry, klocki. Mogą być tak proste jak pluszowe zwierzątko lub tak skomplikowane jak zabawka elektroniczna. Jest to wiek, w którym wiele dzieci rozwija swoją wyobraźnię i nabiera wprawy w zabawie w udawanie. W związku z tym w tej grupie wiekowej dużą popularnością cieszą się przedmioty nie będące zabawkami, takie jak zestawy do parzenia herbaty, kuchnie i udawane jedzenie, a także stroje do przebierania.

Oczywiście, mówiąc o tym, jakie zabawki dla dziewczynki 3 lata są najlepsze nie można pominąć lalek. Mogą to być zarówno te najpopularniejsze jak lalki bobasy czy lalki Barbie, ale również te przypominające bohaterów ulubionej bajki. Doskonale sprawdzają się również edukacyjne zabawki, na przykład te pomagające w rozwoju umiejętności czytania.

Zabawki dla chłopca 3 lata

Łatwo jest dać się ponieść fantazji, kupując zabawki dla trzyletnich chłopców. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem samochodzików, piłek oraz klocków. Jeśli jednak chcecie mieć pewność, że Wasze dziecko ucieszy się z zabawki, warto oprzeć się na tym, co ono lubi i co sprawia mu faktyczną przyjemnosć. Pomoże Wam to w znalezieniu idealnego prezentu.

Przykładowo, jeśli uwielbia on czytać lub oglądać książki to idealnie sprawdzą się książeczki do nauki czytania. Inne ciekawe zabawki dla chłopca 3 lata to klocki LEGO, piłka oraz wóz strażacki. Tak brzmi krótki lista „pewniaków” które ucieszą każdego małego rozrabiakę.

Zabawki edukacyjne dla 3 letnich dzieci

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci 3 lata to takie, które pozwolą im rozwijać małą motorykę, zmysł logicznego myślenia oraz wyobraźnię – taki zestaw kompetencji najlepiej przygotuje je do dalszej nauki w przedszkolu. Idealnie sprawdzą się kamienie drewniane z sylabami, które pomogą dziecku w nauce czytania. Ciekawym pomysłem jest również zakup rowerka biegowego, dzięki któremu poprawi się jego sprawność.

Zabawki edukacyjne dla 4 latka – nauka przez zabawę

Kilkuletnie dzieci potrzebują zabawek, które zaspokoją ich ciekawskie umysły i pobudzą ich kreatywność. Powoli też zmieniają się nawyki maluchów. Coraz częściej i chętniej bawią się z rówieśnikami. To w tym wieku dziecko poznaje nawyki społeczne. Nasze zabawki edukacyjne dla 4 latka to nie tylko rozrywka. Dzięki nim dziecko rozwija swoje zdolności motoryczne, uczą się kojarzyć i rozwijają słownictwo. Zabawki dla 4-letniego chłopca i dziewczynki uczą dzieci dzielenia się, czekania na swoją kolej oraz nawiązywania relacji i więzi z innymi dziećmi i rodzicami. Nasze zabawki edukacyjne rozwijają empatię i pozwalają zrozumieć emocje. Maluchy uczą się reagować na smutek, złość i szczęście. Stymulowana i rozwijana jest ich inteligencja emocjonalna.

Gry edukacyjne dla 4 latka – podróż w krainę słów

Zabawki dla 4-letniej dziewczynki i chłopca to nie tylko rozwój zręczności i motoryki. Zabawki edukacyjne to narzędzie rozwijające mowę i słownictwo. Są cenną i ważną pomocą dla rodziców w rozwijaniu zdolności dziecka. Rozwijają pamięć, koncentrację i zdolność czytania. Oferowany przez nas Drewniany alfabet do nauki czytania i pisania dla dzieci krok po kroku pomoże dziecku poznać literki oraz ich kształt i dźwięk. Inne gry edukacyjne dla 4 latka stymulującą naukę czytania i zapamiętywania. Są to na przykład: Karty do nauki czytania dla dzieci. Uczą one czytania globalnego. Dziecko opanowuje całe słowo, a nie dzieli na sylaby i litery.

Zabawki dla 4-letniego chłopca i dziewczynki

Zabawki edukacyjne dla 4 latka są przeznaczone zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Każdemu zapewnią rozrywkę i edukacje. Podczas zabawy dzieci muszą przez dłuższy czas skupić się na zadaniu. Wczesne wprowadzenie zabawek edukacyjnych pomaga poprawić skupienie i koncentrację dziecka. Dzięki temu dzieci lepiej radzą sobie w przedszkolu i szkole. Nasze książeczki do samodzielnego czytania rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Zabawki dla 4 latka – niekończące się pytania

4-letni maluch jest ciekawy otaczającego go świata. Potrafi ciągle zadawać pytania o rzeczy, nad którymi dorośli już dawno się nie zastanawiali. Jest chętny do próbowania i wykonywania zadań, które uczą go czegoś nowego. Maluch też szybko się nudzi. Nasze gry edukacyjne dla 4 latka można wykorzystywać na różne sposoby. Dzięki temu zabawa za każdym razem jest inna. Kolorowe żetony w grze Litera do litery nie tylko uczą dzieci nowych słów. Pobudzą kreatywne myślenie i będą początkiem ciekawych historii wymyślanych i opowiadanych przez dziecko. Zabawki i gry edukacyjne przyciągają uwagę i zachęcają do poznawania świata. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabawek edukacyjnych dla 4 latka.

Zabawki edukacyjne dla 5 latka – rozrywka i edukacja

Kupowanie zabawek edukacyjnych dla 5 latków jest znacznie łatwiejsze niż dla młodszych grup wiekowych. Dzieci w tym wieku potrafią już wyrażać siebie i potrafią komunikować, co im się podoba. Pięciolatkowie przygotowują się do szkoły, więc zabawa w tym wieku może polegać na kształtowaniu poczucia niezależności, zachęcaniu do komunikacji poprzez zabawę z innymi oraz nauce logicznego myślenia. Dzieci mają różne zainteresowania, dlatego trafienie w ich gust nie jest łatwą sprawą. Zabawki edukacyjne dla 5 latki i 5 latka poprzez zabawę powinny angażować dziecko i stymulować chęci do poznawania świata. W naszym sklepie znajdziecie wyjątkowe zabawki edukacyjne, które potrafią zainteresować każde dziecko. Dużą zaletą naszych zabawek jest to, że dają one też radość dorosłym bawiącym się z dziećmi. Dzięki temu spędzicie więcej czasu z dzieckiem i umocnicie relację z nim. Jeśli chcecie spędzać przyjemnie czas ze swoim maluchem, już teraz wybierzcie jedną z naszych zabaw i gier edukacyjnych.

Zabawki edukacyjne dla 5 latki – pobudzają ciekawość dziecka

Z naszymi zabawkami wprowadzicie malucha w piękny świat czytania. Pobudzicie jego wyobraźnię i kreatywność. Dużą popularnością w naszym sklepie cieszą się drewniane kamienie sylabowe. Jest to jeden z popularniejszych i sprawdzonych sposobów nauki czytania. Kolorowe kamienie poprzez zabawę wprowadzą dziecko w proces tworzenia wyrazów od prostych po bardziej skomplikowane. Inną naszą zabawką stymulującą naukę czytania jest gra edukacyjna – Sylaba do sylaby. Kolorowe żetony angażują wszystkie zmysły malucha. Dziecko w przyjemny sposób uczy rozpoznawania sylab i łączenia je w wyrazy. Odwiedźcie nasz sklep i sprawdźcie inne, kreatywne i edukacyjne zabawki dla 5 latka jakie przygotowaliśmy.

Gry edukacyjne dla sześciolatka – zabawa z rówieśnikami

Nasze gry edukacyjne to zabawki przeznaczone również do wspólnej zabawy kilkorga dzieci. Wspólna zabawa uczy dzieci przynależności do grupy i relacji społecznych. Nasza gra edukacyjna – Litera do litery uczy dzieci składania prostych słów, a także bardziej skomplikowanych. Zabawa z rówieśnikami włącza element rywalizacji, a to zawsze pobudza kreatywność i wyobraźnię.

Gry edukacyjne dla 6 letniego chłopca i dziewczynki – czytanie i języki obce

Nasz asortyment to nie tylko gry edukacyjne dla sześciolatki i sześciolatka. Dzieci w tym wieku nabywają umiejętność samodzielnego czytania. To również dobry czas na naukę języków obcych. Specjalnie dla nich stworzyliśmy książeczkę z ciekawą i angażującą historią – Ania i pies. Książeczkę zdobią śliczne i dopracowane ilustracje, które pozwolą dziecku lepiej zanurzyć się w historii. Książeczkę przygotowaliśmy również w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz po angielsku. W naszym sklepie znajdziecie też inne pomoce i gry edukacyjne dla sześciolatków. Przyjrzyjcie im się bliżej i sprawcie radość swojemu dziecku.