Sylaby – nauka czytania metodą sylabową

Nauka czytania metodą sylabową

to doskonały sposób na wprowadzenie dziecka na drogę samodzielnego czytania. Świadomość sylabowa u dzieci jest naturalną umiejętnością. Warto ją wzmacniać. Składanie pierwszych sylab w proste słowa to dla dziecka możliwość zrozumienia mechanizmu, który zaowocuje sukcesem i da dziecku satysfakcję z efektów.

Kamienie z sylabami do nauki czytania

Drewniane kamienie to nasza autorska zabawka edukacyjna, z której jesteśmy bardzo dumni. Zabawa kamieniami wzmacnia u dzieci świadomość sylabową, uczy mechanizmu łączenia poszczególnych cząstek w znajome słowa. Pierwsze słowa, które tworzą dzieci to zarazem ich pierwsze sukcesy w nauce czytania i możliwość przeskoczenia do kolejnego etapu edukacyjnego. Twórzmy sylaby i składajmy je w słowa. Bawmy się także odwrotnie – dzieląc znajome słowa na sylaby. Oswajajmy się z czytaniem nie tylko wzrokowo, ale także słuchowo. Zestaw kamieni z sylabami to wspaniały pomysł na edukacyjny prezent dla malucha.

Gra Sylaba do sylaby

Jeśli Wasze dzieci interesują się literami, chcą łączyć sylaby w słowa, wypróbujcie zabawę zestawem Sylaba do sylaby. To doskonały pomysł na wspólny czas przy stole, na dywanie czy na pikniku. Mądra zabawa edukacyjna i wciągająca gra do nauki czytania dla dzieci.

 

Metoda sylabowa – to sprawdzony sposób na naukę czytania dla dzieci.