arsztaty dla dzieci Leszno

Co się dzieje, gdy dziecięcy świat odwiedzą dorośli wraz ze swoimi zawodowymi narzędziami do pracy? Gdy dziecięcy entuzjazm spotka się z entuzjazmem pasjonatów?

Opowiemy Wam, bez teoretyzowania, tylko na bazie naszych spotkań z przedszkolakami.

Dzieci są bardzo ciekawe, nie powstrzymuje ich strach. Niektóre przedszkolaki odczuwają lekką nieśmiałość, która jednak szybko ustępuje miejsca ciekawości. Na naszych zajęciach dzieci mogą dotknąć tła, softboxów, starych i nowych aparatów oraz kamer. Dowiadują się ciekawostek na temat historii, mogą być modelami, aktorami. Są fotografowane i filmowane – czują się dobrze w tej roli. Spotkanie z fotografią i filmem to spotkanie żywe i kreatywne, bo taka jest ta dziedzina zawodowa. Nie ma tu miejsca na nudę czy stagnację. Jest dyskoteka, żeby wykorzystać szybką klatkę, jest wywiad, żeby sprawdzić się przed kamerą w roli dziennikarza. Jest sesja portretowa, by zobaczyć, jak pracujemy z lampami. Jest też oczywiście chwila dla nauki czytania, gdy odkrywamy słówka takie jak: aparat, kamera, studio, kino, komputer. Oglądamy stare klisze, sprzęty. Puszczamy bajkę z kliszy na 50-letnim projektorze. A na koniec odkrywamy taki świat, jakiego nie widać gołym okiem. Nasz mikroskop i przygotowane przez nas preparaty pobudzają nie tylko zainteresowania związane z tematem warsztatów, ale także stają się pretekstem do zadawania pytań o organizmach żywych i świecie mikro.

Jeśli jako przedszkole jesteście zainteresowani taką atrakcją dla dzieci,

dowiedzcie się więcej

lub skontaktujcie się z nami

 

Jak zorganizować warsztaty fotograficzno – filmowe dla dzieci?

  1. Napiszcie do nas.
  2. Podeślemy materiały marketingowe oraz zgody dla chętnych rodziców do podpisu.
  3. Zbierzcie grupę maksymalnie 20 chętnych dzieci.
  4. Wyznaczcie termin warsztatów, do którego dostosujemy się.
  5. Zgodnie z ustaleniami zrealizujemy warsztaty.
  6. Wyślemy do Przedszkola oraz do rodziców zdjęcia i teledysk z warsztatów.
  7. Przygotujemy w Przedszkolu wystawę ze zrealizowanych warsztatów.

Dlaczego warto pomyśleć o warsztatach?

Dzieci zdobywają nową wiedzę i doświadczenia. Rodzice otrzymują zdjęcia i teledyski z zajęć warsztatowych. Przedszkole zyskuje sporo materiałów marketingowych, a przede wszystkim zadowolone i wyedukowane przedszkolaki.

 

Ile osób powinna liczyć grupa uczestników?

Bardzo efektywnie działają grupy 15-osobowe. Maksymalnie możemy działać w grupie 20-osobowej. Jeśli zbierze się więcej osób, możemy podzielić chętnych na 2 zespoły i przeprowadzić warsztaty dwukrotnie.

 

Czy w warsztatach mogą uczestniczyć dzieci z różnych grup przedszkolnych i wiekowych?

Program warsztatów został przygotowany dla dzieci w każdym wieku. Animator spotkania jest osobą kreatywną i dostosowuje poszczególne propozycje aktywności do potrzeb grupy. Nie jest problemem zróżnicowanie wiekowe dzieci. Starsze dzieci zadają więcej pytań, młodsze rozwijają się pod wpływem starszych kolegów i koleżanek, pokonują nieśmiałość. Nie ma jednej reguły. Każde dziecko jest absolutnie wyjątkowe i każda grupa wymaga indywidualnego podejścia. Grupy zróżnicowane wiekowo są jak najbardziej ok.

 

Ile trwa spotkanie?

Nasza propozycja warsztatów fotograficzno – filmowych jest zaprojektowana jako 1-godzinne spotkanie. Jeśli chcielibyście rozwinąć koncepcję w dłuższą formę lub ją zmienić, dajcie nam znać. Jesteśmy otwarci na różne formuły spotkań.

 

Czy warsztaty są bezpieczne dla dzieci?

Warsztaty fotograficzno – filmowe – jak przystało na zajęcia multimedialne – wymagają zgromadzenia wielu okablowanych sprzętów, które są podłączone do prądu. Dlatego nasz zespół liczy aż 3 osoby, które są z dziećmi, a program realizujemy w oparciu o przemyślaną koncepcję, która pozwala nam maksymalnie kontrolować sytuację.

 

Co otrzymują dzieci po warsztatach?

W trakcie warsztatów bawimy się z dziećmi wiedzą, sprzętem i doświadczaniem. Po warsztatach nasi uczestnicy otrzymują zdjęcia oraz teledysk filmowy, na pamiątkę, ale także po to, by móc skonfrontować doświadczenia z planu z efektem finalnym w postaci materiałów, na których się odnajdą.

 

Zapraszamy na spotkanie z naszym zespołem, który na co dzień pracuje aktywnie w branży fotograficznej i filmowej. Chętnie podzielimy się z dziećmi naszym entuzjazmem i doświadczeniem.

Zapraszamy do rezerwacji wolnych terminów!

A jeśli Wasze przedszkolaki mają ochotę na naukę czytania, zapraszamy na filmik edukacyjny dla dzieci!

pankartek warsztaty dla dzieci
pankartek warsztaty dla dzieci
pankartek warsztaty dla dzieci