arsztaty dla dzieci Leszno

W tym miesiącu realizowaliśmy w przedszkolach warsztaty astronomiczne. Dzieci zachwyciły nas swoją wiedzą, ciekawością i entuzjazmem. Zachęcamy Was do kontynowania wspólnych eksperymentów. A my mamy dla Was niespodziankę. Oto kilka bajek na dobranoc o kosmosie. Może kosmiczne przygody dzieci zainteresują Wasze maluchy? Dajcie nam znać.

Bajka na dobranoc pt: „Przygoda w Kosmicznej Krainie”

Dawno, dawno temu, w małym miasteczku, mieszkało trzech najlepszych przyjaciół: Kacper, Laura i Michałek. Każdego wieczoru, gdy gwiazdy zaczynały migotać na nocnym niebie, dzieci zamykały oczy i marzyły o fantastycznych podróżach w kosmos. Pewnego wieczoru ich marzenia się spełniły.

Kiedy wszyscy byli już w głębokim śnie, za oknem pojawiła się magiczna rakieta. Kacper, Laura i Michałek obudzili się nagle i z wielkim zaskoczeniem zobaczyli statek kosmiczny, który czekał na nich. Dzieci postanowiły wsiąść do rakiety i ruszyć w kosmiczną podróż.

Rakieta wzbiła się w powietrze i szybko przekroczyła granice ziemskiej atmosfery. Dzieci były pod wrażeniem niesamowitego widoku – widziały gwiazdy, planety i kolorowe mgławice. Kacper, Laura i Michałek byli gotowi na swoją niesamowitą przygodę w Kosmicznej Krainie.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili, była planeta Mars. Wylądowali na czerwonej powierzchni planety i spotkali małego kosmicznego robota o imieniu Robi. Robi był bardzo przyjazny i oprowadził ich po Marsie, pokazując ciekawe formacje skalne i tajemnicze jaskinie.

Następnie, ich statek kosmiczny wyruszył w dalszą podróż do Saturna. Tam spotkali uśmiechnięte chmurki z pierścieniami, które tańczyły wokół planety. Chmurki zaprosiły dzieci na przyjęcie w ich magicznym zamku, gdzie podziwiali piękne widoki i jedli kosmiczne ciasteczka.

Kolejnym przystankiem była Księżycowa Kraina. Kacper, Laura i Michałek skakali po powierzchni Księżyca, czuli się tak lekko. Spotkali tam także Księżycową Wróżkę, która rozdawała im kosmiczne lizaki. Dzieci czuły się jak prawdziwi podróżnicy kosmiczni.

Na koniec ich podróży, rakieta zabrała ich na najpiękniejszą planetę w Układzie Słonecznym – Ziemię. Dzieci wróciły do domu, ale z sercem pełnym niesamowitych wspomnień. Od tego czasu Kacper, Laura i Michałek często spotykali się wieczorem, patrząc w niebo i marząc o kolejnych przygodach w kosmosie.

A od tamtej chwili, każdej nocy, gdy gwiazdy zaczynają migotać na nocnym niebie, Kacper, Laura i Michałek wyobrażają sobie, ile przygód można przeżyć w Kosmicznej Krainie. I nawet jeśli nie zawsze można lecieć w kosmos, marzenia są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Ta bajka o podróżach w kosmos jest dedykowana wszystkim małym marzycielom, którzy wierzą, że wszystko jest możliwe. Niech gwiazdy zawsze prowadzą Was w niesamowite przygody!

Bajka na dobranoc pt: „Uwięzieni w Kosmicznej Krainie”

Kacper, Laura i Michałek, trzej najlepsi przyjaciele, znowu marzyli o podróżach w kosmos. Tym razem postanowili odwiedzić swojego starego przyjaciela – Księżycową Wróżkę. Wiedzieli, że na Księżycu czekają na nich magiczne przygody.

Dzieci wsiadły do swojej rakiety i wzbiły się w kosmos. Statek sunął przez czarne przestrzenie, mijając gwiazdy i planety. Po chwili wylądowali na powierzchni Księżyca, gotowi na kolejną niesamowitą przygodę.

Gdy tylko wysiedli z rakiety, Księżycowa Wróżka pojawiła się przed nimi. Miała na sobie błyszczącą suknię i piękne skrzydła. Wyglądała jeszcze piękniej niż wcześniej. Dzieci były podekscytowane spotkaniem z nią, ale szybko zorientowały się, że coś jest nie tak.

Księżycowa Wróżka uśmiechała się do nich, ale nie chciała ich wypuścić. Powiedziała: „Kacperku, Lauro, Michałku, jesteście tak cudowni, że postanowiłam was zatrzymać na Księżycu na zawsze, abyście mogli być moimi towarzyszami. Będziemy razem tańczyć wśród gwiazd i odkrywać sekrety kosmosu.”

Dzieci poczuły smutek i tęsknotę za domem. Wiedziały, że nie chcą pozostać na Księżycu na zawsze. Ale nie poddawały się. Postanowiły znaleźć sposób, aby przekonać Księżycową Wróżkę, że najlepsze dla nich jest wrócić na Ziemię.

Kacper wpadł na pomysł. Poprosił Księżycową Wróżkę, aby pokazała im swoje najwspanialsze tańce, a oni w zamian opowiedzą jej o tym, jak wspaniale jest być na Ziemi, z rodziną i przyjaciółmi. Wróżka zgodziła się i zaczęła tańczyć.

Kacper, Laura i Michałek jednak nie tylko tańczyli, ale również opowiadali o tym, jak razem bawią się na placu zabaw, jak smakują ich ulubione lody i jak wiele przyjaciół mają na Ziemi. Wróżka zaczęła słuchać z uwagą, a w jej oczach pojawiła się nutka smutku.

Nagle Księżycową Wróżkę oświeciła myśl. Zrozumiała, że Kacper, Laura i Michałek potrzebują swojej rodziny i przyjaciół. Wysłuchała ich z tęsknotą i zrozumieniem. Wróżka pocałowała dzieci w czoło i powiedziała: „Wróćcie do domu, moi drodzy. Wasza miłość i tęsknota są najpiękniejsze. Pamiętajcie, że zawsze możecie odwiedzać mnie na Księżycu.”

Z wielką radością dzieci wsiadły znów do swojej rakiety i odleciały z powrotem na Ziemię. Dotarły do domu w momencie, gdy słońce wschodziło na horyzoncie. Ich rodzice byli bardzo szczęśliwi, że dzieci są z powrotem.

Kacper, Laura i Michałek obiecali sobie, że będą podróżować w kosmos, ale nigdy nie zapomną o tym, jak ważna jest ich rodzina i przyjaciele. Teraz jeszcze bardziej doceniali swoje życie na Ziemi.

I tak dzieci spędzały kolejne lata, marząc o podróżach w kosmos i powrotach do swojego domu, by podzielić się swoimi niesamowitymi przygodami z bliskimi.

Ta bajka uczy nas, że tęsknota za bliskimi jest czymś naturalnym i ważnym. Niezależnie od tego, jak wspaniałe są nasze przygody, to rodzina i przyjaciele zawsze będą naszym największym skarbem.