Zabawki edukacyjne – 3 lata

Zabawki dla dzieci 3 lata

Rodzice często mają trudności z wyborem zabawek dla trzylatków, ponieważ większość z nich nie jest pewna, jakie zabawki będą najlepsze dla dzieci w tym wieku. Nie może to dziwić. Po ukończeniu trzeciego roku życia, pociechy potrafią już sprawnie się przemieszczać, zaczynają posługiwać się prostymi zdaniami i kreują się w nich pierwsze pasje oraz zainteresowania. Znalezienie zabawki dla dzieci 3 lata, która będzie interesująca, a jednocześnie edukacyjna jest więc sporym wyzwaniem. Oto kilka naszych propozycji, które pomogą Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zabawki dla dziewczynki 3 lata

Zabawki dla trzyletnich dziewczynek to szeroka kategoria, która może obejmować niemal wszystko – od lalek po ubieranki, gry, klocki. Mogą być tak proste jak pluszowe zwierzątko lub tak skomplikowane jak zabawka elektroniczna. Jest to wiek, w którym wiele dzieci rozwija swoją wyobraźnię i nabiera wprawy w zabawie w udawanie. W związku z tym w tej grupie wiekowej dużą popularnością cieszą się przedmioty nie będące zabawkami, takie jak zestawy do parzenia herbaty, kuchnie i udawane jedzenie, a także stroje do przebierania.

Oczywiście, mówiąc o tym, jakie zabawki dla dziewczynki 3 lata są najlepsze nie można pominąć lalek. Mogą to być zarówno te najpopularniejsze jak lalki bobasy czy lalki Barbie, ale również te przypominające bohaterów ulubionej bajki. Doskonale sprawdzają się również edukacyjne zabawki, na przykład te pomagające w rozwoju umiejętności czytania.

Zabawki dla chłopca 3 lata

Łatwo jest dać się ponieść fantazji, kupując zabawki dla trzyletnich chłopców. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem samochodzików, piłek oraz klocków. Jeśli jednak chcecie mieć pewność, że Wasze dziecko ucieszy się z zabawki, warto oprzeć się na tym, co ono lubi i co sprawia mu faktyczną przyjemnosć. Pomoże Wam to w znalezieniu idealnego prezentu.

Przykładowo, jeśli uwielbia on czytać lub oglądać książki to idealnie sprawdzą się książeczki do nauki czytania. Inne ciekawe zabawki dla chłopca 3 lata to klocki LEGO, piłka oraz wóz strażacki. Tak brzmi krótki lista „pewniaków” które ucieszą każdego małego rozrabiakę.

Zabawki edukacyjne dla 3 letnich dzieci

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci 3 lata to takie, które pozwolą im rozwijać małą motorykę, zmysł logicznego myślenia oraz wyobraźnię – taki zestaw kompetencji najlepiej przygotuje je do dalszej nauki w przedszkolu. Idealnie sprawdzą się kamienie drewniane z sylabami, które pomogą dziecku w nauce czytania. Ciekawym pomysłem jest również zakup rowerka biegowego, dzięki któremu poprawi się jego sprawność.